قیمت زعفران صادراتی در سال ۲۰۱۹ چه سیری را طی میکند؟ قیمت زعفران صادراتی در سال ۲۰۱۹ در بازار داخلی ایران کمی افزایش داشته است. این افزایش دلایل مهم مختلفی دارد. اما وضعیت قیمت زعفران صادراتی در بازارهای جهانی چگونه خواهد بود و قیمت زعفران چند دلار است؟ در این چگونه با بهترین قیمت زعفران صادراتی را خریداری کنیم؟  آیا زمان خوبی برای صادرات زعفران است؟  در ادامه عوامل موثر در نوسان قیمت زعفران و همچنین چطور زعفران صادر کنیم را بررسی خواهیم کرد.

قیمت زعفران صادراتی در سال 2019

قیمت زعفران صادراتی در بازارهای جهانی

نرخ توزیع زعفران در بازارهای جهانی به دلار یا یورو، تقریبا وضعیت ثابتی دارد و با نوسان شدیدی همراه نیست. قیمت زعفران در بازارهای جهانی مختلف، با توجه به مولفه های گوناگونی تعیین می شود. به عنوان مثال:

  1. نوع زعفران ( زعفران انواع مختلفی دارد)
  2. کاربرد زعفران
  3. میزان تقاضا زعفران
  4. قدرت فروش  و برند شرکت عرضه کننده
  5. روشهای مختلف فروش و بازاریابی
  6. فروشگاه های عرضه کننده ( آمازون_ والمارت_ نستله و…)
  7. و دلایل مختلف دیگر
صادرات زعفران
صادرات زعفران

قیمت زعفران چند دلار است؟

همانطور که پیشتر اشاره کردیم، قیمت زعفران صادراتی در سال ۲۰۱۹ کمی افزایش داشته ولی نوسانات زیادی نداشته است.  قیمت هر کیلو در بازارهای جهانی و کشورهای مختلف در سال ۲۰۱۹  بین ۱۰۰۰ تا ۱۵۰۰ دلار بوده است.

یکی از گامهای قدرتمند و فعالیت های ما در زمینه توزیع و پخش زعفران، توزیع انواع زعفران و فرآورده های زعفرانی در یکی از بزرگترین فروشگاه اینترنتی دنیا شرکت آمازون Amazon است. دوستان و همراهان ارجمند در سراسر دنیا ما در سایت های فروشگاهی دنیا حضور داریم و شما می توانند با مراجعه به سایت آمازون Amazon و دیگر سایت های فروشگاهی مثل  ebay و marktplaats انواع زعفران مورد نیاز خود از ما خریداری کنید.

خرید و صادرات زعفران ارگانیک
خرید و صادرات زعفران ارگانیک

چگونه بهترین زعفران صادراتی را خریداری کنیم؟

بهترین و باصرفه ترین روش خرید زعفران صادراتی، خرید مستقیم است. افراد و شرکت های مختلفی در بازار خرید و فروش زعفران وجود دارند. اما اغلب توزیع کننده زعفران هستند. اصطلاحا دلالان زعفران هستند. شرکت الماس زعفران جهان یکی از فعالان حوزه تولید و صادرات زعفران است. در ایران و افغانستان، زمین کشاورزی داریم و زعفران کشت میکنیم.  این محصول پس از برداشت و گذراندن مراحل اخذ مجوز و استاندارد و …  روانه بازار می شود. بخش از فعالیت های ما توزیع زعفران در داخل ایران و عمده فعالیت های ما بر صادرات زعفران می باشد.

خرید عمده زعفران صادراتی
خرید عمده زعفران صادراتی

چطور زعفران صادر کنیم ؟

طبق آمار منتشر شده عمده خریداران کالاهای ایرانی، کشورهای چین، امارات متحده عربی، عراق و کره هستند. از آنجایی که زعفران هم در این کشورها بسیار مورد استقبال است زعفران به یکی از پرسودترین کالای صادراتی ایران تبدیل شده است. البته زعفران گرانترین کالای صادراتی هم محسوب می شود. بطوری که افراد زیادی به عنوان شغل دوم  و سرمایه گذاری به صادرات زعفران روی می آورند. طی دو سال اخیر تلاش های دولت بر این است تا صادرات زعفران جایگزین صادرات نفت شود.

عوامل اقتصادی مختلف در داخل و خارج از ایران و همچنین با تحلیل نشست های سیاسی و روابط سیاسی منطقه و فرا منطقه ای ایران میتوان نتیجه گرفت که سال ۲۰۱۹ میلادی( ۹۸ خورشیدی) بهترین سال برای صادرات زعفران است.

قیمت زعفران صادراتی در سال 2019
قیمت زعفران صادراتی در سال ۲۰۱۹

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *